XII Wielkopolski Konkurs Historyczny

20 października w Szkole Podstawowej nr 28 w Poznaniu odbył się XII Wielkopolski Konkurs Historyczny. Uczestniczyło w nim 95 uczniów klas VI, VII i VIII reprezentujących 32 szkoły podstawowe z całej Wielkopolski.

Temat tegorocznego konkursu brzmiał:,,BOHATEROWIE WIELKOPOLSKIEJ DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI ZAKOŃCZONEJ ZWYCIĘSKIM POWSTANIEM WIELKOPOLSKIM 1918 – 1919″.

Tematyka nawiązywała do obchodzonej w tym roku 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGłOŚCI.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Alan Jurga – SP nr 3 w Kościanie

II miejsce – Jakub Fortuna – Zespół Szkół Społecznych nr 1 w Poznaniu

III miejsce – Paweł Kociucki – Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Poznaniu

Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie: Jakub Meller i Jakub Kłyszyński.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich młodych pasjonatów historii oraz podziękowania dla uczniów reprezentujących naszą szkołę.

Elżbieta Andrzejewska

Plakat informacyjny