Pasowanie na ucznia

W środę 16 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia.

Uczniowie trzech klas pierwszych zaprezentowali najpierw krótki program artystyczny: zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wiersze. Za swój występ zostali nagrodzeni długimi brawami od rodziców, rodzeństwa i wszystkich gości.

Następnie, po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniowie złożyli ślubowanie, a pani Dyrektor pasowała każdego na ucznia.

Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.

Najmłodszym uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i by zawsze pamiętali o słowach patrona naszej szkoły Kornela Makuszyńskiego: „Mądrym być to wielka sztuka, dobrym – jeszcze większa”.