Klasy pierwsze

Prezentacja szkoły klasy pierwsze – kliknij TUTAJ

Prezentujemy SZKOLNY POWITALNIK w języku polskimangielskim, oraz ukraińskim!

PRZYPOMINAMY:

Składanie zgłoszeń i wniosków do klas pierwszych:

8 kwietnia 2024 r.  — 24 kwietnia 2024 r.
termin uzupełniający 3 – 11.06.2024 r.

Dzieci z obwodu – przyjmowane są  na zgłoszenie z zachowanie poniższych terminów – rodzice składają ZGŁOSZENIE.
Dzieci spoza obwodu oraz do klasy żeglarskiej  – podlegają poniższemu postępowaniu rekrutacyjnemu- rodzice składają WNIOSEK , OŚWIADCZENIA i pisemne potwierdzanie  woli nauki w klasie 1 oraz klasie 1 żeglarskiej,

Zgłoszenie i wniosek można wypełnić korzystając z trzech form zapisu:

1. poprzez system elektroniczny NABÓR :
    • wypełniając wniosek/zgłoszenie w elektronicznym systemie NABÓR
    • drukując i podpisując wypełniony wniosek/zgłoszenie,
    • podpisany wniosek/zgłoszenie wraz z odpowiednimi dokumentami można złożyć:
      • w formie papierowej w placówce pierwszego wyboru
      • zeskanowane dokumenty przesłać z wykorzystaniem systemu NABÓR.
  2. poprzez system elektroniczny NABÓR z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego (profil zaufany)
    • wniosek/zgłoszenie  podpisujemy podpisem kwalifikowanym i z wykorzystaniem systemu NABÓR wysyłamy do placówki. Do wniosku należy dołączyć podpisane pozostałe wymagane dokumenty np. oświadczenia i wysłać do placówki.
    • Wykorzystanie elektronicznego zapisu umożliwi także potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do placówki poprzez system NABÓR za pomocą indywidualnego konta.
    • Szczegółową informację w tym zakresie znajdziecie Państwo w Instrukcji w zakresie składania dokumentów z wykorzystaniem systemu NABÓR, zamieszczonej na stronie: http://www.nabor.pcss.pl/poznan/szkoła podstawowa/
  3. poprzez wypełnienie papierowego wniosku/zgłoszenia odręcznie i po podpisaniu złożenie wraz z odpowiednimi dokumentami w placówce pierwszego wyboru (informacje zawarte we wniosku/zgłoszeniu wprowadza wówczas do systemu placówka pierwszego wyboru).

Dokumenty rekrutacyjne:

Jak zalogować się przez Login.gov.pl i podpisać wniosek cyfrowo?
Instrukcja elektronicznego złożenia wniosku do szkoły podstawowej
Informator dla Rodziców dzieci rozpoczynających w roku szkolnym 2023/2024 naukę w klasie I szkoły podstawowej
Pismo Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania w sprawie terminów rekrutacji 2023/2024
Terminy rekrutacji – klasa pierwsza 2023/2024