Wycieczka klas ósmych do Warszawy

31 października 2019 roku, klasy ósme już po raz kolejny miały okazję udać się na jednodniową wycieczkę do stolicy, której głównym punktem była lekcja muzealna połączona ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dzięki niezwykle dynamicznej narracji przewodnika, uczniowie mogli przenieść się w czasie,  w otchłań II wojny światowej i poczuć na wyciągnięcie ręki najbardziej nieludzki okres w historii naszych ojczystych dziejów.

Poza wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego, ósmoklasiści zwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedzali śródmieście Warszawy z najważniejszymi punktami związanymi z naszą historią jak np. Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy czy wreszcie Plac Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza oraz wiele innych.

Mam wielką nadzieję, że tego typu przedsięwzięcie skierowane do uczniów klas ósmych już na stałe zagości w harmonogramie wycieczek edukacyjnych w naszej szkole.

Norbert Gniatkowski

Powiększ tekst
Wysoki kontrast