Projekt „Zostań Miejskim Przyrodnikiem”

14 listopada uczniowie klasy 6 D uczestniczyli w warsztatach z cyklu „Zostań Miejskim Przyrodnikiem”.

Zajęcia prowadził specjalista z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Projekt na rok 2019 obejmuje zagadnienia związane z dzikimi zapylaczami, mrówkami i ptakami.

Podczas zajęć w naszej szkole poruszony był temat biologii i zachowań zapylaczy. Uczniowie mogli zobaczyć dzikie owady zapylające. Uczyli się odróżniania poszczególnych gatunków. Wśród nich były pszczoły, osy, trzmiele, muchy. Poznali rośliny miododajne. Zastanawiali się jak można pozytywnie wpłynąć na środowisko, aby te cenne zwierzęta mogły rozwijać się na ziemi. Prowadzący warsztaty zwrócił uwagę na ogromne znaczenie zapylaczy dla przyrody i człowieka. Integralną część warsztatów stanowił konkurs plastyczny, którego wyniki poznamy wkrótce.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast