„Świąteczne pieczenie pierników” w kawiarni „Słone Karmelowe”

Dzieci z oddziału  przedszkolnego  wybrał się wraz z opiekunami 19 grudnia  na warsztaty kulinarne

 „Świąteczne pieczenie pierników” w kawiarni „Słone Karmelowe”

Na początku dzieci zapoznały się z tradycją wypieku ciastek domowych. Poznały tajniki powstawania piernikowego ciasta ,rozpoznawały różnymi zmysłami  przyprawy do wypieku pierniczków. Następnie samodzielnie formowały ciasto, wałkowały, wycinały foremkami, aby za chwilę pierniczki zostały upieczone. Następnym etapem była dekoracja pierniczków. Już wkrótce dzieci mogły skosztować własnoręcznie wykonanych wypieków. Po degustacji, każde dziecko otrzymało w prezencie pięknie zapakowane pierniczki, które można podarować bliskiej osobie. Podekscytowani, pełni wrażeń wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast