Konkurs recytatorski twórczości patrona szkoły

W środę 8.01, dokładnie w dniu sto trzydziestych szóstych urodzin naszego patrona, odbył się szkolny konkurs recytatorski. Uczniowie biorący w nim udział prezentowali wybrane przez siebie wiersze i fragmenty prozy Kornela Makuszyńskiego.

Wszyscy uczestnicy pięknie się zaprezentowali przed licznie dopingującymi kolegami. Publiczność po wysłuchaniu recytujących zagłosowała na najciekawsze wykonanie, przyznając swoją nagrodę. Wyróżnienie to trafiło do Kacpra Moskala z klasy 5e za prezentację wiersza „Parada w niebie”.

Jury przyznało nagrody:

I miejsce: Laura Urbańska, klasa 5b, „O księżniczce zamienionej w Kobyłę”

II miejsce: Kinga Szymkowiak, klasa 6d, fragment „Awantury o Basię”

III miejsce: Ilia Sytiuk, klasa 7b, fragment „Szatana z siódmej klasy”

Urodziny naszego patrona uczciliśmy też wystawą prac plastycznych. Uczniowie przygotowali projekty okładek do książek Kornela Makuszyńskiego.
Za najciekawszą okładkę publiczność uznała pracę Janka Majchrzaka z klasy 4a, Jury natomiast doceniło projekt autorstwa Leona Tomczaka z klasy 4a. Mamy nadzieję, że obchodzenie urodzin Patrona na stałe wpisze się do kalendarza imprez naszej szkoły.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast