Biblioteka zdalnie. #PolećDalej z CzytajPL!

Akcja trwa od 15 kwietnia do 3 maja.
Wyselekcjonowane tytuły są naprawdę różnorodne – zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie znajdą coś dla siebie, ale z naszej strony polecamy przede wszystkim:

  • “Jaś i Janeczka” Annie M.G. Schmidt – Znacie ich? Oto Jaś i Janeczka – para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat. Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej.
  • “Amelia i Kuba. Godzina duchów” Rafał Kosik – książka adresowana jest do odbiorców w wieku 7-11 lat. Niecodzienną jej cechą jest to, że ma dwie wersje – opowiadana jest bowiem z punktu widzenia dwójki bohaterów. Aby poznać wszystkie szczegóły najlepiej przeczytać obie wersje. Różni ludzie mogą zupełnie inaczej oceniać, czy interpretować te same zdarzenia. Jednak każda z wersji osobno również jest ciekawą lekturą. Rzecz dzieje się w nawiedzonym domu – ale, jak na dzisiejsze czasy przystało, ów dom to nie stary pałac, lecz nowo wybudowany apartamentowiec na warszawskim osiedlu.
  • “Przygody Tomka Sawyera” Mark Twain – klasyka literatury młodzieżowej z trzymającą w napięciu fabułą i ponadczasowym humorem. Jeżeli jeszcze nie znacie zabawnych, a czasem mrożących krew w żyłach perypetii Tomka i jego przyjaciół, koniecznie zabierzcie się do lektury.
  • “Supercepcja. Początek” Katarzyna Gacek – A gdybyście mogli usłyszeć, jak bije serce wiewiórki w parku? Albo bezszelestnie wspiąć się po gładkiej metalowej ścianie? A może wytropić dowolną osobę na podstawie… jej drugiego śniadania? Julka, Klara i Tymon poznają się przez przypadek, jednak jest coś, co ich łączy: wszyscy mają pewien tajemniczy dar. Sprawia on, że mogą dokonywać niemożliwego, ale i sprowadza na nich mnóstwo kłopotów. Być zwyczajnym nastolatkiem z niezwykłymi zdolnościami – to nie takie proste, jak się wydaje!
  • “Strażnicy Starego Lasu” Grzegorz Gajek – czy są w naszej szkole amatorzy literatury fantasy? Pytanie wyjątkowo retoryczne, bo to właśnie fantasy jest jednym z najbardziej obleganych działów wśród uczniów klas 4-8. Tym chętniej zapraszamy Was w podróż do Starego Lasu, który spowiła gęsta mgła, zwiastująca nie tylko kłopoty, ale i wielką przygodę.

Dokładne instrukcje, dotyczące wzięcia udziału w akcji, znajdują się na oficjalnej stronie organizatorów
https://czytajpl.pl/2020/04/15/polec-dalej-z-czytaj-pl-edycja-specjalna-na-czas-kwarantanny/

Życzymy przyjemnej lektury oraz wspaniałych i niezapomnianych wrażeń
nauczyciele bibliotekarze

Powiększ tekst
Wysoki kontrast