List otwarty na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Nauczyciele, Rodzice,
Drodzy Uczniowie.

Za nami wyjątkowy rok szkolny. Gdy we wrześniu opracowywaliśmy plan pracy wydawało się, że kłopoty związane ze strajkiem nauczycieli były szczytem zawirowań jakie dotknęły Szkołę. Przekonani, że wszystko wróciło do ,,normalności” zaplanowaliśmy wiele wspaniałych przedsięwzięć. Wszystko wydawało się takie przewidywalne. Wybuch pandemii koronawirusa spowodował, że z dnia na dzień znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. Konieczne ze względu na bezpieczeństwo stało się zorganizowanie zdalnej edukacji. Szkoła podołała temu trudnemu zadaniu. Dziś wiemy, które z zastosowanych rozwiązań się sprawdziły, a które wymagają doszlifowania. Nauczyliśmy się nie tylko jak uczyć, ale także jak doceniać pracę naszych wychowanków. Dowiedzieliśmy się także, że zdalne nauczanie wymaga od ucznia samodyscypliny i odpowiedzialności za własną edukację, od nauczycieli więcej czasu na przygotowanie zadań i ich poprawę,
a od rodziców włączenia się w proces nauki swoich dzieci.

 Gratuluję absolwentom ukończenia Szkoły i wysokich wyników w nauce. Na ten sukces złożyła się Wasza praca, a także zaangażowanie Nauczycieli i Rodziców. Jestem przekonana, że jesteście dobrze przygotowani do następnego etapu edukacji. Życzę Wam wiary w siebie  i szczęścia.
,,Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

Wszystkim uczniom gratuluję promocji do następnej klasy i wspaniałych ocen na świadectwach.
Nagrody za dobre oceny muszą jednak poczekać do września.

Nauczycielom dziękuję za wielki wysiłek, pracę siedem dni w tygodniu, cierpliwość i wytrwałość.

Rodzicom dziękuję za współpracę ze Szkołą, inicjatywy, przesyłanie ciekawych propozycji rozwiązań organizacyjnych, inspiracje i pomoc udzielaną Szkole.

Wszystkim życzę zdrowia, wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Mam nadzieję, że  będziemy mogli spotkać się w nowym roku szkolnym już w murach naszej szkoły.

Halina Seifert
dyrektor
szkoły podstawowej nr 28

Powiększ tekst
Wysoki kontrast