Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali pod opieką pani Beaty Krzemińskiej prezentacje, które można obejrzeć poniżej:

Prezentacja1, Prezentacja2, Prezentacja 3.

Grupa uczniów pod opieką pani Henryki Ignatowicz przygotowała również film z życzeniami dla nauczycieli, który był prezentowany podczas rady pedagogicznej w dniu 14.10.2020 r.

To dzień, w którym obchodzimy polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które ustanowione zostało w 1972 roku. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773 roku.

Wszystkim uczniom dziękujemy za życzenia!

Powiększ tekst
Wysoki kontrast