Szkoła do hymnu 2020

Nasza społeczność szkolna 10 listopada (wtorek) o godz. 11:11 włącza się do odśpiewania hymnu przez uczniów i nauczycieli w poszczególnych klasach. W ten sposób chcemy połączyć całą społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. 

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uczniowie i nauczyciele wysłuchają wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie za pomocą TEAMS online i zaśpiewają indywidualnie w domach i miejscach gdzie przebywają.

Dziś również uczniowie wraz z nauczycielami wykonają zdjęcie grupowe w TEAMS, na którym każdy z uczniów wyróżni się ubiorem w barwach narodowych. Zdjęcia będą dostępne jeszcze w tym tygodniu w Aktualnościach na stronie szkolnej.
Efekty pozostałych akcji szkolnych związanych z obchodami Dnia Odzyskania Niepodległości opublikujemy jak tylko zostaną ukończone.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”. 

Powiększ tekst
Wysoki kontrast