Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „O przygodach fifnej* pszczółki”

Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa serdecznie zaprasza najmłodsze poznanianki i poznaniaków do udziału w konkursie!

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Pojawiają się pierwsze liście i kwiaty, budzą się też z zimowego snu zwierzęta, w tym pszczoły. Zachęcamy dzieci do wyjścia w słoneczny dzień na łono przyrody i obserwacji ciekawych zachowań owadów, które oferują roślinom swoje “usługi transportowe”. Kwiaty wabią pszczoły zapachem i barwą, a w zamian za zapylenie oferują im nektar i pyłek.

Zabawmy się wspólnie w uważnego przyrodnika i pokażmy życie fifnych pszczół! W tym roku proponujemy dzieciom, aby poczynione podczas spacerów obserwacje budzącej się do życia przyrody, zostały utrwalone w formie pracy plastycznej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej pn. „O przygodach fifnej pszczółki” przedstawiającej własne obserwacje życia pszczół w naszym mieście.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych oraz z klas 1-6 szkoły podstawowej, uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Miasta Poznania lub będących – w trakcie trwania konkursu – uczniami Zespołów Szkół działających przy dziecięcych oddziałach szpitalnych w Poznaniu.

Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, itp.), w formacie A4, w układzie poziomym lub pionowym, w formie płaskiej (nie przestrzennej).

Na prace wraz z kartami zgłoszeń czekamy do 23 kwietnia 2021 r.

Na laureatów i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody!

* fifny (gwara poznańska) – sprawny, zręczny, sprytny, pomysłowy.

Załączniki

Miasto stawia hotele dla owadów

POSUM i Miasto Poznań – razem dla owadów zapylaczy

Poznań dla pszczół – mieszkańcy dostali doniczki z kwiatami

Zbuduj hotel dla owadów

W Poznaniu powstaną stołówki dla owadów zapylaczy

Powiększ tekst
Wysoki kontrast