Wycieczka klasy 4C Szlakiem Piastowskim

W piątek 17 września klasa 4C wyjechała na jednodniową wycieczkę integracyjną Szlakiem Piastowskim.
W Gnieźnie uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali gotycką katedrę pw. Wniebowzięcia NMP oraz romańskie “Drzwi Gnieźnieńskie”. Wszyscy chętni weszli na wieżę kościoła. Potem był przejazd do Biskupina, zwiedzanie osady obronnej ludów kultury łużyckiej, założonej ok. 750 lat p.n.e.   Następnie Ostrów Lednicki, jedno z najbardziej prawdopodobnych miejsc chrztu Mieszka I, potem przeprawa promowa oraz krótkie zwiedzanie wyspy.
Po długiej przerwie uczniowie mogli pojechać znów na wycieczkę autokarową, odwiedzać ważne miejsca we własnym tempie, wyposażyć się w pamiątki z podróży. Nareszcie mogliśmy pobyć razem, nie tylko w przestrzeni szkolnej, poznać się na nowo. Było ciekawie – wiele informacji, nowych bodźców (zapachów w osadzie biskupińskiej). Czasami było zabawnie i wymagająco, bo nikt z nas nie spodziewał się 240 stopni wieży katedralnej do pokonania (szczególne słowa uznania dla uczestnika w ortezie!)
Czekamy na następną wycieczkę z niecierpliwością.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast