Pomoc dla Ukrainy ❤

Szanowni Państwo,

informuję, że w ramach akcji pomocy dla Ukrainy powstały dwa punkty odbioru darów funkcjonujące od PN do PT:

 1. Szkoła Podstawowa nr 28 (dyżurka przy wejściu głównym; Strona FB Rady Rodziców SP 28 ),
  przyjmowanie darów w godz. od 8.00 do 15.00,
 2. Były Ośrodek Policji (Hala Sportowa, Os. Kiekrz ul. Chojnicka 35; Strona FB – Razem dla Kiekrza ),
  przyjmowanie darów w godz. od 16.00 do 20.00.

Bardzo prosimy, abyście Państwo przekazywali dary zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem.

Wszystkie niezbędne informacje na stronie: www.poznan.pl – Punkt zbiórki darów na MTP – najważniejsze informacje – Aktualności – Info Poznan.pl (www.poznan.pl)

Od 2 marca działa na terenie MTP w pawilonie nr 4 Centralny Punkt Zbiórki darów dla Ukrainy od poniedziałku do soboty, w godz. 10-20. 

Do punktu na MTP można przynieść produkty, które zostały zebrane w ramach mniejszych, lokalnych zbiórek – (przekażemy tam zebrane dary w szkole). Należy je dostarczyć do hali numer 4, wjazd bramą nr 6, od poniedziałku do soboty, w godz. 10 do 20. Dojazd samochodem jest możliwy bezpośrednio od ul. Bukowskiej.
Na miejscu są wózki i wolontariusze, którzy pomogą w rozładunku. 
Przedmioty powinny być zapakowane w taki sposób, aby łatwo można je było rozdzielić.
Można też przynieść dary posortowane na konkretne kategorie.

Przed przyniesieniem darów nie trzeba kontaktować się z punktem. Uzgodnić należy jedynie dostawy paletowe (tiry, duże samochody) – związane jest to z koniecznością rezerwacji wózka widłowego z MTP. Taką prośbę można wysłać mailem na adres: dzialamy@caritaspoznan.pl. 

Do punktu można dostarczać:

 • koce
 • pościele
 • kołdry
 • poduszki
 • ręczniki
 • termosy/kubki termiczne
 • kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, itp.)
 • produkty dla dzieci (pieluchy, mokre chusteczki)
 • środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.
 • proszki/płyny do prania i płukania odzieży
 • gotowe dania w słoikach, m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp.
 • produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron

Ważne, aby dary – zwłaszcza tekstylia – były nowe, nieużywane.
Więcej informacji udziela Biuro Poznań Kontakt: 61 646 33 44.

Cały czas działa również miejski punkt pomocy przy ul. Bukowskiej 27/29. Odbiera on produkty od indywidualnych darczyńców. Aktualne potrzeby można sprawdzać na Facebooku: facebook.com/czulypoznan

Zebrane produkty trafią do uchodźców, którzy przybywają do Poznania. Będą też do dyspozycji wojewody, który dalej będzie decydował, gdzie trafią dary – np. do innych magazynów na terenie kraju, do ośrodków przygranicznych czy też bezpośrednio do Ukrainy.   

Informacja o Wolontariacie:

Miasto Poznań przygotowuje się do przyjęcia uchodźców wojennych z Ukrainy. Każda i każdy z nas kto chce pomóc, może zostać wolontariuszką/ em i w ramach swoich możliwości podjąć konkretne działania. Zainteresowane osoby są proszone o wypełnienie ankiety w linku. Warto przypomnieć, że miejska infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 20:00 działa także w języku ukraińskim: Biuro Poznań Kontakt, tel. 61 646 33 44. Działa również miejski punkt wsparcia cudzoziemców: Poznański Ośrodek Integracji POINT, ul. Półwiejska 17/27, tel. 503 979 758, pn.-śr. godz. 14-20, czw.-pt. 9-15, współtworzony przez pracowników Migrant Info Point.   Ankieta dotycząca wsparcia dla osób z Ukrainy (webankieta.pl)

www.webankieta.pl/ankieta/711825/ankieta-dotyczaca-wsparcia-wolontarystycznego-dla-osob-z-ukrainy.html

Szanowni Państwo, planujemy długofalową pomoc dla uchodźców. 
Z poważaniem  
Halina Seifert

Szanowni Państwo!
Nie możemy być obojętni na to co dzieje się u naszych sąsiadów na Ukrainie. Już ponad 200 tysięcy osób przybyło do Polski uciekając przed wojną. Potrzebują wszystkiego. Wiemy, że jest już bardzo dużo zbiórek, ale potrzeb jest jeszcze więcej. Dlatego i my przyłączamy się do akcji pomocowej. Jeśli jest Wam po drodze by właśnie w szkole zostawić dary dla obywateli Ukrainy, to prosimy o koce, śpiwory, pościel, pieluchy dla dzieci, środki higieny osobistej, bieliznę, zabawki. Prosimy by rzeczy były NOWE lub w bardzo dobrym stanie. Będziemy je na bieżąco przekazywać fundacjom zajmującym się pomocą Ukrainie. Za wszelką pomoc bardzo wszystkim dziękujemy?
Bardzo dziękuje,
Beata Demianowska

Powiększ tekst
Wysoki kontrast