W skansenie miniatur

W poniedziałek 14 marca klasa 3b była na wyciecze w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach.

Zapoznaliśmy się z ciekawymi miejscami w Wielkopolsce. Utrwaliliśmy i poszerzyliśmy wiedzę zdobytą podczas lekcji. Obejrzeliśmy makiety obiektów historycznych, stroje historyczne, i bronie władców. Poznaliśmy Szlak Piastowski. Chętni przeszli grę terenową. Mogliśmy obejrzeć między innymi jak wygląda Stary Rynek w Poznaniu, Katedra Gnieźnieńska, Pałac w Rogalinie, czy Rynek w Pobiedziskach. Wracając do Poznania kierowca podjechał również pod naszą katedrę. Jest ona dużo większa niż w skansenie. Wycieczka nam się podobała, może kiedyś wspólnie z rodzicami lub nauczycielami odwiedzimy inne obiekty, które widzieliśmy w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast