Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły

Szanowni Państwo,

W związku z budową sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i deszczowej m. innymi przy ulicy Chojnickiej w Kiekrzu, dojazd/dojście do szkoły od tej strony jest bardzo utrudnione i wymaga wzmożonej uwagi. Remont wymusza także zmiany w organizacji ruchu.

Z informacji uzyskanej od wykonawcy wynika, że priorytetem jest obecnie wykonanie jak najszybsze (w ciągu około trzech tygodni) prac na odcinku między wejściem do szkoły a sklepem Lewiatan, w tym położenie chodnika.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci bardzo proszę wszystkich Rodziców, aby nie parkowali przy ulicy Chojnickiej po obu stronach (począwszy od sygnalizacji świetlnej do wysokości sklepu Lewiatan), ponieważ stanowi to zagrożenie dla pieszych uczestników drogi. Proszę o rozmowę z dziećmi na temat obowiązku przestrzegania zakazu chodzenia wzdłuż wykopu między szkołą a sklepem Lewiatan. Niestety, zarówno dorośli jak i niektóre dzieci nie przestrzegają tego zakazu .Od dzisiaj pojawią się dodatkowe oznakowania i inne zabezpieczenia, ale sytuacja jest dynamiczna (codziennie następują zmiany w organizacji ruchu). Na wysokości sklepu Lewiatan zostanie wytyczone nowe przejście dla pieszych . Proszę nie wjeżdżać i nie zatrzymywać się przy bramie wjazdowej od strony ulicy Chojnickiej, ponieważ jest to poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Rodziców proszę o wjeżdżanie na teren szkoły od strony ulicy Nawrota i parkowanie na wyznaczonych miejscach.

Z poważaniem

Halina Seifert

Powiększ tekst
Wysoki kontrast