Nasi Uczniowie na Arenie Zawodów

Uczniowie klasy 8A i 8E gościli na targach szkolnictwa zawodowego i technicznego „Arena Zawodów”.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich 6 kwietnia zaprezentowało się 26 szkół. Uczniowie klas ósmych mogli zwiedzić 12 wysp zawodowych poświęconych określonym branżom (np. usługi i rzemiosło artystyczne, ekonomia i administracja, środowisko, mechanika i mechatronika, nowe technologie/IT i wiele innych). W sumie można było poznać blisko 100 zawodów.

W ramach wydarzenia młodzież mogła posłuchać i zobaczyć na własne oczy nie tylko jak wygląda nauka w danym zawodzie, ale także co czeka ich w przyszłej pracy. Na miejscu byli obecni również przedstawiciele Centrum Doradztwa Zawodowego oraz wielkopolskich firm, którzy opowiadali o ścieżkach rozwoju w ich przedsiębiorstwach. 

Targi “Arena Zawodów” odbywają się co roku, w ramach kampanii “Szacun dla zawodowców”, realizowanej wspólnie przez Miasto Poznań i Powiat Poznański. Celem tych działań jest promocja szkolnictwa uczącego konkretnego fachu oraz poszerzanie wiedzy o określonych zawodach. 

Więcej o akcji “Szacun dla zawodowców” można znaleźć na stronie: zawodowcy.poznan.pl/. 

Powiększ tekst
Wysoki kontrast