Naukowczynie i Naukowcy są wśród nas!?

22 kwietnia w Naszej Szkole odbył się Dzień Naukowców. Tegoroczne święto nauki odbyło się pod hasłem „W stronę natury”. Tematem przewodnim była szeroko pojęta ochrona środowiska – dbałość o klimat, smog i globalne ocieplenie. 22 kwietnia to również Dzień Ziemi.

Wykład inauguracyjny prowadzony był przez Panią Barbarę Leśniczak – Kierownik Projektu ESA w NASK, czyli Państwowym Instytucie Badawczym. Uczniowie zostali wprowadzeni w problematykę zagrożeń związanych ze smogiem. Dowiedzieli się również, w jaki sposób mogą wpływać na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

Swoją obecnością uświetniły Dzień Naukowców Pani profesor Sylwia Krzymińska z Wydziału Mikrobiologii UAM oraz Pani Agnieszki Wójcik w Wydziału Ochrony Środowiska.

Uczniowie w klasach uczestniczyli w warsztatach, wykonywali prace plastyczne oraz wypełniali karty pracy.

Punktem, który najbardziej podobał się całej społeczności szkolnej był pokaz doświadczeń i eksperymentów uczniowskich. Wszyscy byli pod wrażeniem pomysłowych i zaskakujących projektów przygotowanych przez uczniów Naszej Szkoły.
Naukowcy są wśród nas.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast