Warsztaty z przedsiębiorczości społecznej

W kwietniu Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych zrealizowało cykl warsztatów z przedsiębiorczości społecznej w wymiarze 10 godzin lekcyjnych. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie i uczennice naszej szkoły. Łącznie w warsztatach wzięło udział 25 osób.

Warsztaty zostały zrealizowane na zlecenie Urzędu Miasta Poznania

Punktem wyjścia do rozmowy o spółdzielniach uczniowskich – przede wszystkim tej działającej w szkole, była gra w prowadzenie Kooperatywy.

Drugiego dnia  warsztaty rozpoczęły się również grą – tym razem karcianą – Dziwne historie. Rozmowa dotyczyła różnych grupach ludzi, którzy potrzebują wsparcia (moduł “Chcę, mogę, pomagam”). Podczas warsztatów uczniowie poznali różne przedsiębiorstwa społeczne działające w Poznaniu. Dyskutowali o ich słabych i mocnych stronach.

W dniu następnym uczniowie uczestniczyli w  warsztatach w Pracowni Ekonomii Społecznej Ładne Rzeczy. Warsztaty poprowadziła Spółdzielnia Socjalna Furia.

Warsztaty kończył pokaz filmu „Sokół z masłem orzechowym”, w poznańskim Kinie Rialto. Po filmie odbyła  się krótka dyskusja z przedstawicielami przedsiębiorstw społecznych z Poznania. Dyskusja dotyczyła widzialności i integracji osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast