Międzynarodowy Dzień Rodzin

Międzynarodowy Dzień Rodzin jest co roku obchodzony na całym świecie 15 maja (wyjątkiem jest Francja, w której Święto Rodziny wypada 6 stycznia i jest połączeniem Dnia Rodziny i Dnia Dziecka).

Ta data powinna być zaznaczona w kalendarzu na czerwono. Międzynarodowy Dzień Rodzin za sprawą Zgromadzenia Ogólnego ONZ przypomina wszystkim, jak ważna jest rodzina.

Datę 15 maja na Dzień Rodziny wybrało Zgromadzenie Ogólne ONZ, gdy 20 września 1993 roku ustanawiało to święto. Celebracja tego dnia ma na celu skupienie uwagi na rodzinie, jej problemach i wyzwaniach oraz wsparcie rodziny nie tylko dla niej samej, ale również dla całego społeczeństwa.

Międzynarodowy Dzień Rodzin należy oczywiście świętować z rodziną. Pomysłów na wspólne spędzenie czasu jest wiele – od wspólnego spaceru, pikniku czy wycieczki rowerowej po wyjścia do muzeów lub wzięcie udziału w różnego rodzaju festynach.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, co będziecie robić tego dnia, najważniejsze jest, byście byli razem i wspólnie spędzili czas.

Poniżej informacje, artykuły oraz zabawy dla młodszych i starszych:

zwierciadlo.pl/psychologia/po-co-nam-rodzina-zastanawiamy-sie-z-psychoteraputa-wojciechem-eichelbergerem

Gra „Moja rodzina w językach świata”        wordwall.net/pl/resource/32245664

Poznańskie Dni Rodziny  https://www.poznan.pl/mim/main/-,p,34171.html

Powiększ tekst
Wysoki kontrast