I Festiwal Literatury do Poznania w SP28

Non omnis moriar
Horacy

Kochanowski? Mickiewicz? Sienkiewicz? Każdy z nas dobrze zna te nazwiska. Ósmoklasiści po nocach czytają ich największe dzieła. I zachwycają się ;). Jednak w ramach I Festiwalu Literatura do Poznania mogliśmy się przekonać, że literatura to nie tylko przedstawiciele już dawno minionych epok. Literatura to też ludzie żyjący wśród nas, śmiejący się, kochający, a czasem płaczący.

Pani Joanna Ciecharowska, pani Anna Kokot-Nowak i pan Krzysztof Szymoniak to poeci i felietoniści, malarze, fotografowie, którzy zechcieli odwiedzić naszą szkołą i podzielić się z nami tym, co najintymniejsze – własną twórczością. Prowadząc nas przez meandry słowa, pokazywali, że czytanie i pisanie jest jak rozmowa z samym sobą i ze światem. Lekcje stały się opowieścią o tym, jak ważna jest w życiu wrażliwość, uważność. Czytając nam swoje teksty, pokazując zdjęcia, swoją muzykę, uczyli, by nigdy nie przestawać dążyć do marzeń, nie poddawać się.

Za każde słowo, myśl i uśmiech – bardzo dziękujemy.

Drodzy Uczniowie – wypatrujcie nowego numeru szkolnej gazetki. Znajdziecie tam wywiady i relacje z tego dnia.

Sara Ratajczak

Powiększ tekst
Wysoki kontrast