Współpraca ze szkołą z Zaporoża w Ukrainie

8 września 2023 roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Zaporożu w Ukrainie.
Pierwsze inauguracyjne spotkanie młodzieży naszej szkoły z uczniami ze szkoły w Zaporożu odbyło się na platformie on-line 29 września. W szkole w Zaporożu dzieci uczą się trzech języków obcych – angielskiego, niemieckiego i … polskiego. Opowiedzieli nam o swojej szkole, usłyszeliśmy jak pięknie recytują polskie wiersze i śpiewają polskie piosenki. Dowiedzieliśmy się m.in., że w Ukrainie jest dwunastostopniowa skala ocen.
Nasi uczniowie, Olga i Tosia z VI c opowiedziały o swojej szkole. Blanka z VI b przygotowała w po polsku i po angielsku prezentację o Poznaniu.
Młodzież z Zaporoża przyjedzie do Poznania pod koniec października.

Chętnie się z nimi spotkamy.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast