Z Zaporoża do Polski

W poniedziałek (23 października br.) gościliśmy w naszej szkole młodzież z Zaporoża wraz z nauczycielami.

Pierwszy raz spotkaliśmy się bezpośrednio, a nie wirtualnie. Mieliśmy okazję podzielić się tym co najpiękniejsze –  kulturą, tradycją, radością i uśmiechem, czyli wartościami, które łączą a nie dzielą ludzi i narody.

Pierwsze chwile spotkania napawały niepewnością i obawą w przełamaniu bariery językowej, jednak  uczniowie z Ukrainy całkiem dobrze mówią po polsku.

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami  przywitali gości herbatą i ciastem. Uczyliśmy się śpiewać piosenkę pt. „Kocham wolność”, w języku polskim i ukraińskim, obejrzeliśmy prezentację o pięknym Zaporożu, wspólnie zwiedziliśmy szkołę. Udaliśmy się również na spacer nad jezioro, a przy ognisku upłynął nam czas na rozmowach i pogłębianiu znajomości.

Wszystko co piękne szybko mija…
Bardzo dziękujemy Firmie Transportowej Autobus-24 za charytatywną postawę – podstawienie autobusu i odwiezienie naszych gości z Ukrainy.
Dziękujemy nauczycielom za życzliwość oraz uczniom, którzy brai udział w spotkaniu, za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne  spotkanie online i ponowny przyjazd uczniów z Zaporoża do Polski.  

Powiększ tekst
Wysoki kontrast