Międzypokoleniowe spotkanie z seniorami pt.: “Wspomnień czar”

“Młodość nie trwa wiecznie, więc korzystajmy z niej w pełni, aby tak jak na dzisiejszym spotkaniu przypomnieć sobie te wyjątkowe i niezapomniane chwile”

W piątek, 17 listopada 2023 r. o godzinie 10.00, odbyło się spotkanie z seniorami. Miało ono miejsce w Szkole Podstawowej nr 28 w Poznaniu. Byłam na nim z trójką klasową w trakcie trwania moich lekcji.

Na początku pani wicedyrektor przywitała wszystkich, którzy zebrali się w sali. Poprosiła reprezentantkę seniorów, aby opowiedziała o tym, jak było kiedyś w szkole. Następnie uczennica siódmej klasy zagrała na fagocie. Potem był konkurs gwary poznańskiej. Pani Ignatowicz, która organizowała to spotkanie, poprosiła jednego seniora i dwójkę dzieci, aby zostali jurorami. Uczniowie zaczęli recytować swoje wiersze. Po wystąpieniach sędziowie udali się na naradę. W tym czasie była przerwa oraz poczęstunek. Dziesięć minut później jurorzy ogłosili wyniki i wręczyli nagrody.

Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie jednej z seniorek, która pochwaliła się swoimi dokonaniami. Opowiadała, że siedem razy skakała ze spadochronem. Po tej prezentacji zaśpiewała dla wszystkich piosenkę. Uczniowie byli bardzo ciekawi tego, jak było kiedyś w szkole, dlatego zaczęli zadawać pytania. Następnie starszy pan opowiedział o swojej karierze żeglarskiej. W wieku 12 lat zajął bardzo wysokie miejsce w zawodach żeglarskich. Na koniec siódmoklasistka zagrała ponownie na fagocie i spotkanie się skończyło.

Bardzo mi się podobało to wydarzenie. Mam nadzieję, że będę miała okazję uczestniczyć w podobnym jeszcze raz.

Autor: Aleksandra Blaszko

Nastrój panujący podczas spotkania widoczny jest na zdjęciach.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast