American Day – Dzień Kultury Amerykańskiej

Dnia 23 listopada 2023r.w naszej szkole obchodzony był Dzień Kultury Amerykańskiej.
Z tej okazji odbyły się warsztaty kreatywne i zajęcia plastyczno-artystyczne podczas których uczniowie wykonali makiety do fotobudki, girlandy, lapbooki i inne ciekawe materiały związane z kulturą amerykańską. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach kulturowych przybliżających uczniom m.in. Święto Dziękczynienia oraz zajęciach z użyciem gogli VR oraz drukarki 3D.

Odbył się również quiz wiedzy o USA, konkurs plastyczny pt. “Stany Zjednoczone w moich oczach” oraz konkurs na przebranie inspirowane kulturą Stanów Zjednoczonych. Wygrała klasa (Ic) z największą ilością przebranych osób. Ponadto, dzięki Radzie Rodziców, która zorganizowała maszynę do popcornu, uczniowie mogli skosztować tego przysmaku. Dzień Kultury Amerykańskiej oraz związane z tym dniem konkursy i atrakcje cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów oraz przyniosły dużo radości.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast