Dzień Naukowców za Nami.

Przedsięwzięcie, w które angażuje się od wielu lat cała społeczność szkolna tak jak w ubiegłych latach było wydarzeniem spektakularnym z bogatym programem zajęć, wydarzeniem w którym swoją wiedzą i doświadczeniem naukowym podzielili się z nami wybitni naukowcy. Dla dzieci ważne było, że mogą sprawdzić się w roli młodych naukowców, przeprowadzić i zaprezentować eksperymenty naukowe.

W Dniu Naukowca gościliśmy wspaniałych naukowców, nauczycieli z innych szkół, którzy przygotowali specjalnie dla Naszych Uczniów ciekawe wykłady, prezentacje i eksperymenty naukowe. W organizację Naszego Wydarzenia zaangażowali się nauczyciele z Zespołu Szkół Łączności oraz Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Warsztaty i spotkania prowadzili: p. Jakub Owoc, p. Radosław Majchrzak, p. dr Tomasz Pawlak, p. dr Krzysztof Przybył, p. mgr Agnieszka Garbacz, p. Iga Stanisławska, p. dr Kamil Szpatkowski, p. mgr Jakub Biegalski, p. Hubert Głowiński, p. dr Paulina Bielska, p. dr Łukasz Kaczyński, p. Kamila Hryniewicz, p. dr Joanna Teichert. Serdecznie dziękuję wszystkim gościom za udział i zaangażowanie, które było dla Nas bezcenne.

Serdecznie dziękuję Wszystkim Nauczycielom za ogromne zaangażowanie w organizację wydarzenia, przygotowanie i prowadzenie  zajęć z dziećmi, wzajemne wspieranie się. Szczególnie pragnę podziękować nauczycielom, którzy nie tylko przygotowali z dziećmi eksperymenty naukowe, prowadzili zajęcia, zorganizowali konkursy ale także pełnili ważne role organizacyjne. Dziękuję Panu Norbertowi Gniatkowskiemu, dziękuję za koordynowanie przygotowań do wydarzenia, p. Marlenie Wróblewskiej, p. Żanecie Woźniak, p. Iwonie Żurawskiej, p. Katarzynie Zakrzewskiej-Majorczyk, p. Agnieszce Jarek – Kopczyk, p. Aleksandrze Gajewskiej, p. Hannie Zaborowskiej i p. Szymonowi Hildebrandt dziękuję za przygotowanie i prowadzenie zajęć oraz konkursów szkolnych.

Bez zaangażowania Rodziców Nasz Dzień Naukowców nie miałby tak wyjątkowego wymiaru.
Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za współtworzenie tego wydarzenia, a także za ufundowanie bardzo atrakcyjnych nagród. Serdecznie dziękuję za bezpośrednie zaangażowanie p. Katarzynie Fronczewskiej, p. Aleksandrze Litwinowicz oraz p. Anicie Ulaszewskiej.

W organizację Dnia Naukowców czynnie zaangażowali się także Nasi Uczniowie, którzy przygotowali i zaprezentowali eksperymenty naukowe. Dzięki eksperymentowaniu uczymy się poznawać otaczający nas świat, rozwijamy swoje myślenie naukowe, rozwijamy nasze pasje. Jestem pewna, że także zachęcą Was do dalszego poszukiwania wiedzy. Wszystkim Uczniom dziękuję za aktywny udział.

Dyrektor SP 28
Halina Seifert

Rozstrzygnięcie konkursów w Dniu Naukowców:

Konkurs na Najciekawszy Eksperyment:

I miejsce:   Selena Frąckowiak i Barbara Raszewska 6A

II miejsce:  zespół w składzie: Helena Martenka 7B, Tomasz Koralewski 8A, Julian Podwalny 7B, Tomasz Wojciechowski 7B

III miejsce: Wikotria Domin i Zofia Meller 8A

                  Liliana Michałowska 4A

                  Alicja Bobrowska 4B

Konkurs Mistrz tabliczki mnożenia:

I miejsce: Joachim Kozłowski 8B

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych:

I miejsce:   Zofia Grabowska 7B

II miejsce:  Joanna Lewandowska 7A

III miejsce: Oliwia Przybył 7B

Powiększ tekst
Wysoki kontrast