Dzień Wspólnoty Szkolnych Kół Caritas

W dniu 28 maja 2024 roku Wolontariusz Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w spotkaniu formacyjnym pt. “Dzień Wspólnoty Szkolnych Kół Caritas”.

To wydarzenie zostało zorganizowane w Nadziejewie w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Poznańskiej. Uczestniczyło w nim około 200 wolontariuszy z Wielkopolski. W trakcie spotkania Wolontariusze z naszej szkoły reprezentowali ją przedstawiając różne działania, w których uczestniczyliśmy. Wydarzenie stało się doskonałą okazją do integracji z innymi Wolontariuszami poprzez grę terenową oraz sadzenie drzew na terenie ośrodka. Wolontariuszy w sadzeniu wspierali leśnicy Lasów Państwowych, wśród których jeden podzielił się również swoją pasją pszczelarską. Każdy mógł jej skosztować z plastra miodu.

Po całodziennej wycieczce Wolontariusze wrócili do Kiekrza.
Pragnienie spokojnego odpoczynku brało górę nad zadowoleniem i satysfakcją po doświadczeniu dnia pełnego dobrych wrażeń.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast