„Psia lekcja z Diuną”

W dniach 10 i 19 czerwca klasy 2b, 3c  i 5b brały udział w „Psiej lekcji”. 

Naszą szkołę odwiedziła Diuna, wyżeł  niemiecki szorstkowłosy. 

Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami pracy z psami. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak zachowywać się podczas kontaktu z nieznanym psem, jaką pozycję przyjąć, aby ochronić się przed pogryzieniem psa „pozycja żółwia” oraz jak się psami opiekować i im pomagać.

Tego typu zajęcia pozwalają uczniom na poszerzanie wiedzy o świecie psów, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, zadawali sporo pytań. 

W drugiej części zajęć uczniowie wykonywali pieski z masy papierowej lub modeliny, a także wykonywali prace plastyczne w nawiązaniu do odbytej „psiej lekcji”. 

Dziękujemy za odwiedziny Diuny i przeprowadzenie ciekawej psiej lekcji pani Paulinie i panu Bartkowi.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast