List dyrektora szkoły Pani Haliny Seifert z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice,
Drodzy Uczniowie.

Witam całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 28 w Poznaniu – Kiekrzu. Szczególnie serdecznie witam uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu.

Drodzy pierwszoklasiści. Właśnie zaczął się dla Was czas wielkiej przygody edukacyjnej. Wkrótce poznacie nowe koleżanki, kolegów. Będziecie uczyć się czytać, liczyć,  dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym świecie. Mam nadzieję, że nauka będzie przychodziła Wam z łatwością i sprawiała przyjemność. Choć początkowo możecie czuć się niepewnie to zapewniam Was, z każdym dniem będzie coraz lepiej. Życzę wam, aby ciekawość świata nigdy was nie opuściła.

Drodzy ósmoklasiści, w tym roku staniecie przed pierwszym poważnym egzaminem w Waszym życiu. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Wam przygotować się do niego jak najlepiej. Wierzę, że zdacie go pomyślnie.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Z powodu pandemii nie będzie to rok taki jak inne. Plany lekcji, cała organizacja pracy szkoły, zostały podporządkowane najważniejszemu celowi – zapewnieniu bezpieczeństwa uczniom i wszystkim pracownikom. Proszę o wzajemne zaufanie, empatię i wsparcie w budowaniu szkoły bezpiecznej i przyjaznej. 

Chciałabym poinformować, że pomimo trudności zakończyliśmy poprzedni rok szkolny z sukcesami. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy, a 42 absolwentów rozpoczęło nowy etap nauki w wybranych szkołach. Średnia wyników egzaminu ósmoklasisty jaką osiągnęli uczniowie Naszej Szkoły była zdecydowanie wyższa od średniej uzyskanej przez szkoły w Poznaniu. Zajęliśmy 19 na 80 miejsc w rankingu szkół podstawowych Miasta Poznania ze średnim wynikiem 65.884 pkt. Szkoła odniosła także sukcesy w pozyskiwaniu dodatkowych środków na podniesienie jakości pracy oraz remonty.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierali Szkołę a w szczególności: Radnym Rady Miasta Poznania, Radnym Rady Osiedla Kiekrz, Radzie Rodziców, indywidualnym darczyńcom.

Wszystkim uczniom życzę wytrwałości, wewnętrznej motywacji oraz odpowiedzialności za swoją przyszłość zwłaszcza w czasie panującej pandemii.

Rodziców proszę o współpracę i pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów szkoły.

Halina Seifert – Dyrektor

Powiększ tekst
Wysoki kontrast