Klasa żeglarska

Uczniowie klasy sportowej o profilu żeglarskim Szkoły Podstawowej nr 28 im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu w ciągu roku szkolnego przyswajali zasady  organizacji zajęć, wymogów w komunikacji oraz rygorystycznych zasad bezpieczeństwa.

Celem zajęć było nauczyć dzieci, w warunkach słabego wiatru, czyli łatwych i sprzyjających, samodzielnego prowadzenia łódki pod żaglami na wyznaczony punkt, pracować sterem, ustawiać odpowiednio żagiel do zmieniającego się kierunku wiatru, luzować i wybierać szoty, poprawnie siedzieć i w odpowiednim miejscu kadłuba, aby łódka wytwarzała mniejsze opory. Uczniowie zapoznali się z podstawami manewrowania i wykonywania najprostszych manewrów takich jak: ostrzenia, odpadania i wykonywania, w szkolny sposób, zwrotu przez sztag.

Zdaniem szkoleniowców zaplanowany efekt szkolenia został uzyskany, a zespół młodych adeptów żagli oceniony został bardzo pozytywnie i jako bardzo obiecujący.

We wrześniu wracamy na przystań żeglarską. AHOJ!

Fot. Leszek Kostański, Monika Górna

KLASA ŻEGLARSKA 1 C 2023/2024

Sekcja Żeglarska AZS Poznań (azspoznan.pl)
Sekcja Żeglarska AZS Poznań (@azs_sailing_team) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Powiększ tekst
Wysoki kontrast