„Drzwi Otwarte” w SP28

Dnia 24 marca br. w naszej Szkole odbyły się „Drzwi Otwarte”. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z klubem AZS Sailing Team Poznań, w związku z wspólnym projektem Szkoły Podstawowej nr 28 im. Kornela Makuszyńskiego i klubu AZS Sailing Team. Od 28 marca br. prowadzimy nabór do jedynej w Wielkopolsce klasy pierwszej sportowej o profilu żeglarstwo w dwóch grupach ćwiczebnych: jachtowej na klasie Optimist i windsurfingowej na deskach UKS. Szczegółowe informacje o klasie żeglarskiej i procesie rekrutacji dostępne są na stronie internetowej Szkoły.

Licznie przybyłych rodziców i dzieci powitała dyrektor szkoły pani Halina Seifert. Rodzice otrzymali od grona pedagogicznego wiele informacji o funkcjonowaniu Szkoły, procesie rekrutacji do klas pierwszych ogólnodostępnych oraz klasy sportowej.

Pani wicedyrektor Katarzyna Hałasińska-Szczepańska oraz koordynator projektu z ramienia AZS Sailing Team dr Leszek Kostański omówili szczegóły funkcjonowania klasy żeglarskiej.

W trakcie Drzwi Otwartych nie zabrakło atrakcji dla przyszłych uczniów klas pierwszych, którzy pod opieką nauczycieli i uczniów klas starszych zgłębiali tajniki programowania, przygotowywali prace plastyczne, uczestniczyli w zabawach ruchowych oraz zajęciach przygotowanych przez trenerów i zawodników AZS Sailing Team.

Dziękujemy przybyłym Gościom i wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast