Dzień Patrona – Kornela Makuszyńskiego

Dnia 1 czerwca odbyło się wielkie święto Naszej Szkoły – Dzień Patrona. Kornel Makuszyński towarzyszył nam w tym roku podczas konkursu ortograficznego (uczniowie mierzyli się z fragmentem “Szatana z siódmej klasy”) oraz konkursu recytatorskiego.

Nasz Patron w Szatanie z siódmej klasy napisał: “Najwybitniejszy, najprawdziwszy talent bez charakteru będzie zawsze bengalskim ogniem, co nie grzeje.”
W zgodzie z tą myślą, w tym roku zaprosiliśmy uczniów i rodziców do podzielenia się swoimi pasjami. Podczas spotkań można było posłuchać wystąpień uczniowskich o: boksie, jeździe konnej, zapasach, koszykówce, wspinaczce, owadach, Ameryce Południowej, języku japońskim, książkach, windsurfingu, jiu jitsu czy szydełkowaniu. O swoich zainteresowaniach, które przerodziły się w sposób na życie opowiedziała sędzina – Joanna Zakrzewska oraz neurochirurg – Jakub Moskal. Klasy siódme i ósme mogły sprawdzić, ile waży łańcuch sędziowski oraz samodzielnie przeprowadzić operację usunięcia pestek z… papryki.

W naszej szkole uczniowie są bardzo kreatywni, czego efekty można podziwiać w książce obrazkowej, którą przygotowali z okazji Dnia Patrona pod kierunkiem p. Aleksandry Litwinowicz, pt. Niekończące się przygody Koziołka Matołka. Sztukę tworzenia komiksów poznali uczniowie klas czwartych dzięki zaproszonemu gościowi – Pawłowi Piechnikowi.

Dzień Patrona to szkolne święto literatury, dlatego nie zabrakło gier lekturowych, terenowych gier literackich , escape roomów powstałych na podstawie lektur.

Ważną częścią Dnia Dziecka były w tym roku rozegrane między uczniami i rodzicami mecze sportowe. Atrakcją dla wszystkich uczniów był zorganizowany przez rodziców kiermasz oraz wyjście na lody na Plażojadę.

Klasy młodsze również czekały tego dnia różne atrakcje. Odbyły się zajęcia plastyczne, piknik na Plażojadzie, pokazy filmowe, zajęcia sportowe, zajęcia z robotyki Photon. Starsi uczniowie opowiedzieli im o tym, jak powstaje szkolna gazetka i mogli zaprojektować okładkę do kolejnego jej numeru.