Warsztaty PIECZYWO JESY SUPER!

W ramach projektu PIECZYWO JESY SUPER zostały  zrealizowane  warsztaty dla klas 2 i 3. Podczas warsztatów została stworzona przestrzeń piekarska, gdzie pod okiem mistrzów piekarstwa uczniowie mogli zaznajomić się ze sztuką piekarską i własnoręcznie uformować bułeczkę, którą po wypieczeniu  otrzymali. W trakcie warsztatów uczniom została przekazana  w przystępny sposób wiedza na temat zdrowego żywienia oraz znaczenia produktów zbożowych w codziennej diecie. Uczestnicy   spotkania dowiedzieli się w sposób prosty, ale zarazem ciekawy, jak ważne są produkty zbożowe w diecie każdego człowieka. Każdy uczestnik otrzymał do wspólnej pracy koszulkę, którą po zajęciach zabrał ze sobą do domu.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa Rzeczypospolitej Polskiej dzięki finansowaniu przez Fundusz Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast