Z wizytą w fabryce bombek

W dniu 9 grudnia 2019 r. klasy I b i I c pod opieką wychowawców odwiedziły zakład produkcji ozdób choinkowych „Joyland Factory Piechel” w Krzywiniu. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwórczego bombki, począwszy od szklanej rurki do kolorowego, mieniącego się brokatem produktu, czyli pięknej ozdoby choinkowej. Gromadce zaciekawionych dzieci towarzyszył przewodnik, który dokładnie i z humorem objaśniał, jak powstają bombki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali powstawanie ozdób o różnych kształtach i wzorach. Poznali tajniki srebrzenia, matowienia i malowania. Niektórzy mieli możliwość samodzielnego ozdobienia bombki. Wszyscy uczestnicy wycieczki uznali, że produkcja i ozdabianie bombek to trudna praca, która daje jednak wiele zadowolenia. Dzięki staraniom wielu osób i mnogości wzorów polskie bombki trafiają na rynek Europy i świata. Ozdoby choinkowe wykonane w Krzywiniu w tym roku będą dekorowały choinki i wnętrza w Stanach Zjednoczonych, ale nie tylko. Uczniowie klas pierwszych otrzymali bowiem, w ramach prezentu, ozdobę w kształcie Mikołaja. Ręcznie malowana bombka była miłym upominkiem z okazji nadchodzących świąt.

Powiększ tekst
Wysoki kontrast