Sukcesy sportowe uczennic naszej szkoły!

W imieniu społeczności szkolnej gratulujemy uczennicy klasy 6c Lenie Jaruga, zawodniczce UKS Szamotulanin ogromnego sukcesu sportowego.

W dniach 8-10 marca odbył się turniej finałowy Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Młodziczek kończący ligowe zmagania siatkarek. W turnieju wzięło udział 6 najlepszych spośród 31 zespołów siatkarskiej ligi młodziczek. W finale zespół UKS Szamotulanin Szamotuły, w którym na pozycji libero gra Lena Jaruga (6c), wygrał z zespołem Enea Energetyk Poznań, zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski Młodziczek w piłce siatkowej w sezonie 2023/24. Zawodniczki UKS Szamotulanin zapewniły sobie tym samym udział w dalszych rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Młodziczek.

Gratuluję zwycięstwa i życzę dalszych sukcesów sportowych.


W imieniu społeczności szkolnej składamy serdeczne gratulacje uczennicom klasy 4a: Elżbiecie Nowak i Zofii Matuszek oraz uczennicy klasy 5a Agacie Matuszek, które osiągnęły wielkie sukcesy sportowe w tańcu akrobatycznym.

23.03.2024 w Poznaniu odbył się III przegląd tańca akrobatycznego w powietrzu PTAK’ 24, w którym: 
-Elżbieta Nowak z klasy 4a zdobyła 2 miejsce w kategorii areal silk- START
-Zofia Matuszek z klasy 4a zdobyła 2 miejsce w kategorii areal silk- AMATOR PLUS
-Agata Matuszek z klasy 5b zdobyła 2 miejsce w kategorii areal silk- AMATOR.

Jesteśmy pełni podziwu dla umiejętności dziewczynek. 

Niech talent i ciężka praca prowadzą Was do jeszcze większych sukcesów!


W imieniu społeczności szkolnej składam serdeczne gratulacje uczennicy klasy 3b Oldze Przybyła, która odniosła wielki sukces sportowy.

Olga uczestniczyła w tym sezonie w zawodach X ligi Sudeckiej pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, są to najważniejsze i największe zawody dla dzieci na Dolnym Śląsku. Składały się z cyklu sześciu zawodów, w różnych ośrodkach narciarskich Dolnego Śląska.

Olga zajęła :

1. Miejsce w Czarnej Górze w konkurencji slalom

1. Miejsce w Czarnej Górze w konkurencji slalom gigant

1. Miejsce w Zieleńcu w konkurencji slalom

1. Miejsce w Zieleńcu konkurencji slalom gigant

2. Miejsce w Karpaczu w konkurencji slalom

3. Miejsce w Karpaczu w konkurencji slalom gigant

Łączna ilość punktów którą zdobyła, sprawiła że wygrała klasyfikację generalną Ligi Sudeckiej i będzie reprezentowała Wielkopolskę i Dolny Śląsk na najbliższych finałach lig alpejskich w Zakopanem.

W międzyczasie została V’ce mistrzem Poznania w slalomie.

Ilość punktów którą zdobyła we “Współzawodnictwie dzieci i młodzieży 2023/24” WZN sprawiła, że jest najwyżej sklasyfikowaną narciarką w Wielkopolsce.

Jesteśmy dumni z osiągnięć Olgi i życzymy Jej dalszych sukcesów sportowych.


W związku z rozpoczynającym się niebawem nowym sezonem żeglarskim informujemy o sukcesie Anny Niklaus w tej dziedzinie sportu.

W roku 2023 r Ania dzięki swojemu uczestnictwu w licznych regatach klasy Optimist i osiągniętym wynikom zdobyła 3 miejsce Żeglarskim Pucharze Miasta Poznania dziewcząt do lat 13. Puchar jest rankingiem najlepszych żeglarzy Wielkopolski, którzy współzawodniczą w zajmowaniu punktowanych miejsc w oficjalnych regatach na terenie całego kraju.

Gala wręczenia nagród i dyplomów odbyła się 2 lutego 2023 roku.

Serdecznie gratulujemy!

Powiększ tekst
Wysoki kontrast