Nasza Szkoła będzie jednym ze 177 punktów Dystrybucji tabletek jodku potasu w Poznaniu

Szanowni Państwo,

Informuję, że Nasza Szkoła w sytuacji ewentualnego zagrożenia spowodowanego awarią elektrowni jądrowej i uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu będzie jednym ze 177 punktów Dystrybucji tabletek jodku potasu w Poznaniu (wykaz punktów dystrybucji w załączeniu).

Proszę o zapoznanie się z broszurą informacyjną dotyczącą dawkowania tabletek (broszura w załączeniu). Tabletki w sytuacji zagrożenia (wyniki monitoringu oraz komunikaty dostępne są na stronie internetowej www.gov.pl/web/paa

W sytuacji ogłoszenia zagrożenia uruchomione zostaną punkty dystrybucji tabletek. Do zbiorowego odbioru preparatu dla rodziny (lub osób ze wspólnego gospodarstwa domowego) najlepiej przygotować się wcześniej. Wyznaczyć osobę odbierającą, obliczyć liczbę tabletek), a wykonane obliczenia mieć przy sobie na kartce papieru, lub w smartfonie.

Jeden przedstawiciel rodziny powinien zgłosić się do  punktu dystrybucji (pozostali członkowie rodziny nie powinni opuszczać domu) po odbiór odpowiedniej ilości tabletek.

W celu usprawnienia wydawania tabletek proszę o wydrukowanie formularza tzw. kalkulatora ilości jodku potasu (w załączeniu).

Tabletki wydawane będą każdej osobie, która zgłosi się do szkoły.

Więcej informacji 

www.poznan.pl/mim/info/news/jodek-potasu-co-robic-w-sytuacji-zagrozenia,189726.html?from=main_page

Z poważaniem

Halina Seifert

Powiększ tekst
Wysoki kontrast