Klasa 3B na wykopkach z pyrą z gzikiem

W piątek – 24 wrześniaodwiedziliśmy Ekologiczne Gospodarstwo Rolne „Kózka”.

Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca w gospodarstwie, utrwaliliśmy wiedzę o warzywach okopowych, a także dowiedzieliśmy się, że bulwa ziemniaka to przekształcona łodyga.

Przywitaliśmy się ze zwierzętami, mieszkańcami gospodarstwa. Widzieliśmy kaczki krzyżówki, kurki, koguty, bażanta złocistego, konie, pieski i kotki, niektórzy z nas widzieli również kózkę. Następnie poszliśmy na pole i każdy z nas mógł spróbować wykopać ziemniaki przy pomocy motyki – jest to ciężka praca, którą kiedyś wykonywali rolnicy, zbierając ziemniaki z całego pola. Zaobserwowaliśmy jak pracuje gwiaździsta konna kopaczka, następnie ruszyliśmy z wiaderkami i skrzynkami w pole zbierać wykopane przez nią ziemniaki. Na zakończenie wycieczki mogliśmy ogrzać się przy ognisku, gdzie piekły się dla nas ziemniaki, które za chwile zostały razem z gzikiem zjedzone z apetytem przez uczestników wycieczki.

Sylwia Jopek (wychowawca)

Powiększ tekst
Wysoki kontrast